Artline_logo_final (1)

Sufity z nadrukiem

Czym są sufity z nadrukiem?

Cyfrowo drukowane sufity napinane zamieniają każde pomieszczenie w Twoim domu lub firmie w dzieło sztuki designerskiej. Możliwości są nieograniczone – dając Ci możliwość wzbogacenia sufitu o reprodukcje dzieł sztuki znanych artystów, Twoje własne prace lub fotografie przy użyciu nowoczesnych technik druku cyfrowego na instalacji sufitu napinanego.

Obrazy cyfrowe mogą być drukowane na prawie każdym materiale używanym do produkcji sufitów napinanych. drukowany sufit napinany może być naniesiony na dowolne wykończenie powierzchni: matowe, błyszczące lub satynowe.

Montaż sufitów z nadrukiem

Technologia sufitów z nadrukiem cyfrowym.
Drukowane sufity napinane łączą sztukę z projektowaniem wnętrz, światłem, formą i funkcją. Zasadniczo obrazy cyfrowe są nanoszone na podłoże za pomocą szerokoformatowej drukarki UV i specjalnych wodoodpornych atramentów. Technologia ta pozwala na głęboką penetrację kolorów w strukturę materiału, dzięki czemu obrazy pozostają tak samo jasne i nasycone po wielu latach. Kluczowe jest, aby obraz cyfrowy był najwyższej jakości. Nowoczesne technologie umożliwiają osiągnięcie prawidłowego dopasowania kolorów i wyrazistości obrazu, który będzie trwały, na żądanie. Te same innowacje sprawiły również, że sufity drukowane cyfrowo stały się bardziej przystępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Sufit z nadrukiem – zalety

Sufity z nadrukiem cyfrowym stają się coraz bardziej popularne dzięki swoim walorom estetycznym, ale istnieje wiele innych zalet tego typu sufitów, które doprowadziły do zwiększonego popytu, jaki obserwujemy obecnie na nie:

Wszechstronność. Cyfrowo drukowane sufity z tkaniny napinanej mogą być instalowane w każdym rodzaju przestrzeni, zarówno mieszkalnej, jak i publicznej. Materiał odporny na pleśń i wilgoć nadaje się nawet do wilgotnych piwnic, łazienek czy saun.

Łatwa pielęgnacja. W ten sam sposób, w jaki pielęgnacja i czyszczenie malowanych lub tapetowanych ścian jest łatwiejsza niż pielęgnacja białych ścian, pielęgnacja drukowanych sufitów napinanych może być łatwiejsza i mniej stresująca niż pielęgnacja zwykłego białego sufitu napinanego.

Przyjazny dla środowiska i nietoksyczny. Tylko bezpieczny atrament UV jest używany do drukowania obrazów na tkaninie. Rezultat jest tak nietoksyczny, że możesz śmiało włączyć je do pokoi dziecięcych lub przedszkoli.

Wybór obrazu jest ograniczony jedynie przez naszą wyobraźnię. Zazwyczaj projektanci zalecają, aby wybrać sztukę, która odpowiada zarówno stylowi, jak i wykorzystaniu przestrzeni. Należy pamiętać, że obrazy i kolory mogą wpływać na nasz stan emocjonalny – na lepsze lub gorsze!

Na przykład cyfrowo zadrukowane sufity w kuchni mogą rozbudzić apetyt i zaprosić do przestrzeni ciepło i radość. W salonie można zrealizować niemal każdy pomysł na projekt, od czegoś awangardowego, kolorowego lub fantazyjnego, po bardziej neutralny malowniczy krajobraz, aranżację kwiatową lub pejzaż morski. W sypialni nadrukowane sufity napinane mogą pomóc stworzyć spokojną i pogodną atmosferę – gwieździste niebo jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań projektowych, które widzimy zainstalowane w sypialniach. W pokoju dziecięcym, aby zapewnić odrobinę zabawy, można umieścić na suficie lub ścianie scenę z ulubionej książki.

Sufit z nadrukiem – cena

Cena sufitu podwieszanego tego typu zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest powierzchnia pomieszczenia. Kolejną ważną kwestią jest nietypowy kształt pomieszczenia, wszelkie wnęki czy nisze – wszystkie tego typu utrudnienia przyczyniają się do wzrostu ceny. Cenę kształtują także niestandardowe rozwiązania – zastosowany materiał (PCV lub poliester), wybrany wzór, niestandardowy nadruk. Istotne jest również oświetlenie – można wybrać listwę LED lub tradycyjną lampę, dopasowaną specjalnie do przeznaczenia takiego sufitu.

Wszystkie wymienione aspekty powodują, że cena takiego projektu jest kwestią dość indywidualną. Producenci zazwyczaj oferują cenę podstawową, jednak wszystkie indywidualne dodatki podnoszą cenę. 

Realizujemy inwestycje na terenie: Poznania, Leszna, Lubonia, Skórzewa oraz wszelkich okolic w promieniu 150km od stolicy Wielkopolski.
Zapraszamy do naszej wyceny. 

Umów się na wycenę