SUFITY SATYNOWE
Czym są sufity satynowe?
Sufit napinany to system sufitów podwieszanych składający się z dwóch podstawowych elementów – szyny obwodowej oraz lekkiej membrany tkaninowej, która rozciąga się i wpina w szynę.
Nowoczesne rozwiązanie stanowiące alternatywę na nudny biały sufit, będące dodatkiem do stylowych przestrzeni. System ten sprawdza się w wielu budynkach komercyjnych i mieszkalnych.
Sufit wykonany tą metodą może stać się centralnym punktem całego pomieszczenia. Charakteryzujące się lustrzaną powłoką dzięki delikatnie odbijającym światło napięciu folii. Jako element wystroju wywoła zachwyt wśród odwiedzających gości.
Satynowe sufity napinane są wykonane z rozciągliwej folii PVC, która jest reprezentowana przez szeroką gamę kolorów od śnieżnej bieli do czystej czerni. Satynowe sufity napinane mają jedwabisty efekt, który jest bardziej widoczny w ciemnym kolorze, a w sufitach jasnych odcieni odbicie jest mniejsze.
Montaż sufitów satynowych
Podstawowymi elementami sufitu napinanego jest półkryty tor wokół krawędzi pomieszczenia oraz lekka membrana, która jest przymocowana do tej ramy.
W trakcie produkcji do membrany zgrzewane są mocowania, które wpinane są w ramę, aby zapewnić szczelne i bezpieczne pokrycie. Podczas montażu membrana jest podgrzewana, co pozwala jej się „rozciągnąć”. Po ostygnięciu sufit jest napinany, co daje doskonałe wykończenie.
Instalator konstruuje metalową ramę o wymaganym kształcie i zawiesza ją na betonowej płycie sufitowej, a następnie rozciąga na niej tkaninę. Oznacza to, że sufit może mieć dowolny kształt z różnorodnymi oprawami oświetleniowymi. Bezpieczne jest instalowanie urządzeń takich jak światła LED, żyrandole, światłowody, podświetlane pudełka do i za membraną.
Rodzaje sufitów satynowych
Jednopoziomowy sufit satynowy
Satynowe jednopoziomowe sufity napinane wymagają najmniejszego nakładu materiału, czasu i pieniędzy. Służą przez długi czas, proste w pielęgnacji, są reprezentowane w szerokim wyborze wzornictwa i kolorystyki. Dobrze wyglądają na wydrukach fotograficznych. Połączenie kolorów we wnętrzu dzieli pokój na obszary funkcjonalne.
Sufit satynowy napinany wielopoziomowy
Sufity napinane satynowe wielopoziomowe mocowane są do konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych, co pozwala na wykonanie kilku poziomów. Drugi poziom może mieć prosty geometryczny kształt (półkole, koło, prostokąt, elipsa).
Sufit satynowy napinany z nadrukiem
Satynowe obrazy z wzorem mogą być dobierane indywidualnie. Może to być zdjęcie lub postać z bajki, wzór, reprodukcja obrazu. Ten sufit idealnie wkomponuje się w design pomieszczenia.
Kolorowe sufity satynowe napinane są uważane za najbardziej popularne, ponieważ stanowią akcent we wnętrzu. Może to być zarówno jasne, jak i klasyczne pastelowe odcienie. Do wyboru szeroka gama kolorystyczna, ograniczyć nas może jedynie wyobraźnia.
Biały sufit satynowy tworzy poczucie czystości i przestronności. Nadaje się do małych pomieszczeń i pomieszczeń bez dobrego światła dziennego. Biały satynowy sufit napinany sprawi, że pomieszczenie będzie lekkie, jasne, nasycone, Biały można wziąć jako główny, który zostanie rozcieńczony innym odcieniem lub kombinacją na drugim poziomie.
Czarne odcienie mogą być stosowane w przestronnych jasnych salach i biurze, ale także ciemne satynowe sufity poszerzą optycznie przestrzeń, a także sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe.
Beżowy ton stworzy neutralny wygląd i pasuje do każdego stylu. Wszystko będzie zależało od tekstyliów i wyposażenia wnętrza.
Szary sufit satynowy napinane w jasnych kolorach będzie dobrze połączony z białymi ścianami, murami i drewnianymi podłogami. Szary będzie w harmonii z różem i bielą w elementach wnętrza.
Brązowy sufit satynowy napinany w kolorze kawy doda komfortu do salonu. Jest odpowiedni dla klasycznego stylu i nowoczesnego wnętrza. Uniwersalny kolor, podobnie jak beżowy. Można go połączyć z białymi i piaskowymi tonami, tworząc strefy.
Czerwień może wyglądać nie na miejscu w mieszkaniu o małych pomieszczeniach, a czerwone błyszczące wstawki na białym tle stworzą jasny akcent w minimalistycznym salonie. Głębokie czerwone aksamitne odcienie będą odpowiednie tylko w szerokich salonach z dużymi oknami.
Niebieskie odcienie kojarzą się z chmurami i morzem. Nadaje się do sypialni tematycznej, chłopca dziecięcego, kuchni w stylu śródziemnomorskim i łazienki. Ciemnoniebieski zapewni efekt nocnego nieba, motywy morskie.
Zielony kolor relaksuje i daje spokój. Jest to dobre rozwiązanie do wykończenia sufitu w sypialni i hali. Jasna zieleń doda uczucia lata i energii wraz z żółtymi zasłonami i dywanem.
Sufit satynowy – zalety
Korzyścią sufitów satynowych jest ich nieskazitelna gładkość, są perfekcyjnie równe, nie ma śladów pęknięć czy nierówności. Stanowią bardzo dobre rozwiązanie w domach, blokach, które są narażane na pękanie. Po zamontowaniu taki sufit maskuje wszelkie niedoskonałości konstrukcji znajdującej się nad membraną. Można dzięki temu ukryć niszczejące tynki, instalacje rurowe, czy kanały wentylacyjne. Poprawiają akustykę pomieszczenia. Są niedotykalne dla zębów czasu, gdyż inwestując w tą technologię tworzymy środowisko niewymagające konserwacji, ponieważ materiał nie blaknie, nie łuszczy się, nie pojawia się na nim pleśń, dlatego nie wymaga malowania co kilka lat. Dodatkowo jest latwy do czyszczenia i bezpretensjonalny. Jest odporny na wysoka wilgotność, więc nadaje się do instalacji w kuchni lub w łazience. Zwiększa zachowania ciepła w pomieszczeniu;
Jedynie może się znudzić po kilku latach – ale na to również mamy rozwiązanie: Po zainstalowaniu toru, jeśli chcesz zmienić projekt, po prostu zmieniamy membranę.
Sufit napinany jest szybszy i często tańszy w montażu niż typowy sufit podwieszany, po uwzględnieniu kosztów instalacji, tynkowania i dekoracji.
Wielu projektantów po prostu instaluje sufity napinane ze względu na praktycznie nieograniczony zakres możliwości wizualnych, a także niewielkie ograniczenie przestrzeni (od sufitu do płótna, minimalna odległość 2 cm).
Sufit satynowy– cena
Cena sufitu satynowego tego typu zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest powierzchnia pomieszczenia. Kolejną ważną kwestią jest nietypowy kształt pomieszczenia, wszelkie wnęki czy nisze – wszystkie tego typu utrudnienia przyczyniają się do wzrostu ceny. Cenę kształtują także niestandardowe rozwiązania – zastosowany materiał (PCV lub poliester), wybrany wzór, niestandardowy nadruk. Istotne jest również oświetlenie – można wybrać listwę LED lub tradycyjną lampę, dopasowaną specjalnie do przeznaczenia takiego sufitu.
Wszystkie wymienione aspekty powodują, że cena takiego projektu jest kwestią dość indywidualną. Producenci zazwyczaj oferują cenę podstawową, jednak wszystkie indywidualne dodatki podnoszą cenę.
Realizujemy inwestycje na terenie: Poznania, Leszna, Lubonia, Skórzewa oraz wszelkich okolic w promieniu 150km od stolicy Wielkopolski.
Zapraszamy do naszej wyceny.